Cariere

KEY ACCOUNT MANAGER

pentru distribuția produselor decorative

 Dacă ești creativ, pasionat de design interior și exterior și ești un bun negociator, te așteptăm în echipa noastră!

Cerințele postului:

  • Experiență în vânzări de minim 3 ani
  • Cunoașterea pieței de distribuție mobilier decorativ, mobilier HoReCa constituie avantaj
  • Bune abilități de comunicare și negociere
  • Atitudine activă, inițiativă, flexibilitate, dinamism
  • Carnet de conducere categoria B
  • Disponibilitate pentru deplasări la nivel national
  • Imaginație spațială, pasiune pentru design interior și exterior
  • Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj, dar nu este obligatorie

Descrierea postului:

  • Deplasări în țară în vederea creșterii portofoliului de clienți, dezvoltarea rețelei de distribuție
  • Urmărirea operațiunilor comerciale cu clienții, a plăților efectuate de aceștia, asigurând executarea corectă și respectarea condițiilor contractuale
  • Strânsă colaborare cu departamentul de marketing
  • Continuă colaborare cu departamentul tehnic, economic și administrativ
  • Întocmirea rapoartelor de activitate săptamânale/lunare privind discuțiile, negocierile purtate cu clienții și potențialii clienți, încasările și situația plăților pentru clienții din portofoliu
  • Întocmirea și punerea în aplicare a planului de vânzări anual pentru produsele decorative
  • Negocierea contractelor în limita mandatului acordat de conducerea societății
  • Studii de piață, urmărirea activității companiilor concurente
  • Participarea activă la întocmirea bazelor de date cu clienții
  • Propunerea de soluții competitive în vederea lărgirii portofoliului de clienți

Locație:

Tg-Mureș

Oferim:

  • Pachet salarial atractiv și bonusuri în funcție de realizări
  • Mașină de serviciu
  • Laptop
  • Telefon